Znajdujesz się tutaj:   Hotel *** Restauracja Sitarska w Biłgoraju Hotel / Biłgoraj

Biłgoraj

Biłgoraj miasto sitarzy zwany leżący w województwie lubelskim z jego roztoczańskimi okolicami to obszar cieszący się wielkimi walorami przyrodniczymi.
Miasto znajduje się na wschodnim skraju roztocza, jednej z bezleśnych wysp puszczy solskiej.
Na terenie powiatu biłgorajskiego utworzono Park Narodowy i trzy parki krajobrazowe, w których żyje wiele cennych gatunków zwierząt i roślin.
Najbliższym parkiem jest Roztoczański Park Narodowy zlokalizowany ok. 20 km na wschód od miasta.
Biłgoraj charakteryzuje się duża gościnnością i atrakcyjnością, co stawia go w czołówce baz wypadowych w niedalekie roztoczańskie lasy.
Odwiedzając nasze miasto można zwiedzić wiele ciekawych i wartych uwagi miejsc, np.: Zagroda Sitarska (skansen), w której wystrój pozostał taki jak za czasów, gdy zamieszkiwali tam Sitarze,
handlującymi własnoręcznie wyrabianymi sitami dostępnymi w formie zestawów upominkowych w Hotelu i Restauracji Sitarska.
Aby odzwierciedlić ich zwyczaje i kulturę w 1982 roku powstał Zespół Pieśni i Tańca „TANEW”, której od niedawna, podczas prób i występów towarzyszy Zespół Wokalny „Zawierucha”.
Prężnie działa także grupa "POKOLENIA" stworzona z dawnych członków "Tanwii".
Kolejnym obiektem wartym uwagi jest Zalew Bojary, który w ostatnim czasie został poszerzony i odnowiony.
W okresie letnim przyciąga on dużą liczbę turystów pragnących orzeźwienia i świetnej zabawy.
W samym sercu Biłgoraja znajduje się trzy gwiazdkowy Hotel i Restauracja „Sitarska”. Restauracja powstała w latach 30 ubiegłego wieku.
Jest to idealne miejsce, aby odpocząć od zgiełku w miłej atmosferze i zjeść typowo Biłgorajskie regionalne przysmaki.
Jeśli chodzi o Hotel jest to najlepsze miejsce na nocleg w naszej okolicy. Wyróżnia się elegancją, komfortem i gościnnością.
Wizyta w Biłgoraju może okazać się dla Państwa miłym, niezapomnianym i pięknym przeżyciem.


Powrót
Ta strona korzysta z plików cookie. Korzystamy z plików cookies zapisujących dane użytkownika. Przeglądając naszą stronę wyrażasz zgodę na ich używanie. Według obecnie obowiązujących przepisów prawa możesz je wyłączyć zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej »
zamknij